dogal-makyaj-ile-dogal-guzelliginizi-gosterin

Doğal makyaj ile doğal güzelliğinizi gösterin
Makyaj yaparken doğal görünümü tercih edenlerden misiniz? Hangi şekilde kendinizi daha iyi hissediyorsunuz? Güzel görünebilmek adına neler yapıyorsunuz? Bu yazımızda sizlere dogal makyaj ile dogal guzelliginizi gostermeyi ogrenmenin bir sırri var. Erkeklerin büyük bir çoğunluğu makyaj yapan kadınları çekici bulmuyor ve hoşlanmıyor. Abartılı makyaj yapmak yerine yüzünüzün daha bakımlı ve canlı görünmesini sağlayacak, günlük hafif görünüm elde edebileceğiniz doğal makyajları tercih etmelisiniz. Bu şekilde yüzünüze vereceğiniz zararı minimuma indirirken, hatırı sayılır bir zamandan tasarruf etmiş olacak ve makyaj güzeli lakabına maruz kalmayacaksınız. Doğal görünmenin temel noktası cilt temizliğidir. Makyaj yapıyor olun yada olmayın, gece yatmadan önce yüzünüzü size uygun olan bire cilt jeli yardımı ile temizlemelisiniz. Yüz temizliğinde sabun kullanımının farklı sakıncaları bulunmaktadır. Sabun içerisinde bulunan maddeler, cildinizdeki ph değerinin düşmesine sebep olmaktadır. Jel ile temizlik işlemini tamamladıktan sonra tonik kullanarak son ufak rütüşları tamamlamanız gerekmekte. Tonik kullanımının cilt sağlığı için birçok faydası olduğunu belirtmek isteriz. Toniğin en önemli etkisi, cilt gözeneklerinin açılmasını engellemesidir. Makyaj konusunda ise temiz cildinize önce nemlendirici uygulamalısınız. Nem bakımından doymamış bir cilt uyguladığınız malzemeleri kusar ve kötü bir görüntüye sebep olur. Cildinizin nemlendirici emebilmesi için bir süre beklemelisiniz. Bu bekleyiş süresi iççinde kaşlarınıza geçebilirsiniz. Bildiğiniz üzere kaşlar güzel bakışlar için en temel noktadır. Makyajsız bile olsanız kalın ve dolu kaşlar ile daha canlı bir görünüme sahip olursunuz.

Doğal makyaj yapabilmeniz için BB kremi tavsiye ediyoruz. BB kremi kapatıcılık bakımından yetersiz bulduğunuz durumda su bazlı farklı fondötenleri deneyebilirsiniz.Aşırı sorunlu olmayan ciltlerde BB kullanımına özen gösterilmelidir. Kullandığınız ürünün kapatma özelliği ne kadar az olursa, yüzünüzdeki görünüm o kadar doğallaşacaktır.
Ayrıca kullanacağız krem ve fondötenin cildinizin renginize uyması çok önemli. Gerçek rengi bulabilmeniz için alacağınız ürünü güneş ışığında görerek seçmelisiniz. Gözlerinize doğal makyaj uygulayarak iyi bir görünüm elde etmek açısından sadece rimel kullanımını öneriyoruz. Ayrıca kirpiklerinizi uzun ve yoğun gösteren rimel tercih ederseniz göz farı sürmenize gerek kalmaz. Eğer göz farından vazgeçemeyenler arasındaysanız, nude tonlarını tercih ederek crease bölgesine uygulayarak derin bir göz yapısına sahip olabilirsiniz.
Allık konusuna gelirsek olabildiğince hafif bir renk seçmelisiniz. Elmacık kemiklerinizin bulunduğu bölgeye az bir miktarda şeftali veya pembe rengi tonlarını kullanabilirsiniz. Allığı hafif uygulayabilmek için büyük ve tombul bir fırça kullanılmalıdır.
Dudaklar konusunda ise, canlı ve doğal görünümlü dudaklar elde edebilmek için şeftali ve pembenin uçuk tonlarını kullanmak en uygun olanıdır. Ayrıca, simli rujlar kullanmak yerine hafif ışıltı elde edebileceğiniz rujları kullanmalısınız.
Kozmetik ürünlerine güzel olabilmek adına servet ödemeye gerek yok. Cilt tonunuz için en uygun olan renk ve ürünleri bularak, son kullanma tarihi gelene kadar kullanın. Güzel olabilmek adına abartılı makyaj yapıp doğal güzelliğinizi saklamayın.

dogal-makyaj-ile-dogal-guzelliginizi-gosterin dogal-makyaj-ile-dogal-guzelliginizi-gosterin dogal-makyaj-ile-dogal-guzelliginizi-gosterin dogal-makyaj-ile-dogal-guzelliginizi-gosterin

Bunları da sevebilirsiniz

    Bir Mesaj Yazin?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile isaretlenmislerdir

    Isim Yaz Email Adresi Yaz
    Mesaj Yaz
    Guvenlik Icin Toplam Kactir 7+3= ?