hizli-oje-kurutmak-icin-5-kolay-yontem

Hizli oje kurutmak icin 5 kolay yontem
Gunumuzde bayanlarin cogu tirnaklarina cesitli renklerde oje yapmasini severler ve her zaman icin tirnaklarinin goze batmasini isterler. Yapmis oldugumuz renkli ojelerin bazilari icerisinde bulunan sivi maddesinin cok olmasi nedeniyle tirnaklara yapildiktan sonra ojeli tirnaklarimiz hemen kurumazlar. Birçok kadın Oje kurutma aşamasında son derece sıkılmaktadır. Bazen kurumasını beklerken, kuruma aşamasında hiç beklenmedik kazalar meydana gelir ve zarar gören aseton ile ojeyi çıkartıp, yeniden sürmek zorunda kalırsınız. Bu yazımızda sizlere Hızlı Oje kurutma yöntemlerini açıklıyoruz.

1. Saç kurutma makinesi.
Ojelerinizi saç kurutma makinesi kullanarak kısa bir süre içerisinde kurutabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta fönün soğuk hava ile kullanın ve tırnaklarınıza çok yakınlaştırmayın bu sayede hizli oje kurutma islemini yapmis olursunuz.
2. Buzlu Su.
Bir kabı buzlu su ile doldurun, ojelerinizi sürdükten sonra ellerinizi bu suyun içine sokun. Bir dakika bekledikten sonra ojenizin tamamen kuruduğunu göreceksiniz. Not: Ojenizi sürdükten sonra kolay ve hızlı çıkarabilmek için tırnaklarınızı sıcak suyla doldurulmuş tabağa koyabilirsiniz.
3. Ellerinizi buzluğa tutmak.
Evet, biraz soğuk ama çoğu zaman hızlı oje kurutma için etkili bir yöntem. Bu yöntem size biraz çılgınca gelebilir ama evden çıkmaya ve bir yere gitmek için fazla zamanınız yoksa tırnaklarınızı birkaç saniye buzluğun içine tutarak çabuk kurumasını sağlayabilirsiniz.
4. İnce katlar çekmek.
İnce çekilen oje daha çabuk kurur. Bu nedenle oje iki kalın kat yerine üç ince bir tabaka ile sürülmelidir. Her katı çektikten sonra bir süre bekleyin. Bu, size çok zaman alıyor gibi gelebilir, ancak bu şekilde düşünmeyin. Üç ince kat sürülen ojenin yerine iki kalın kat olarak sürülen oje kurutma işleminde daha hızlı sonuçlar verir.
5. Spreyler.
Oje kurutucu spreyler de işinizi kolaylaştıracak araçlardan biridir. Bunu herhangi bir makyaj malzemeleri satan mağazadan bulabilirsiniz.

hizli-oje-kurutmak-icin-5-kolay-yontem hizli-oje-kurutmak-icin-5-kolay-yontem

Bunları da sevebilirsiniz

    Bir Mesaj Yazin?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile isaretlenmislerdir

    Isim Yaz Email Adresi Yaz
    Mesaj Yaz
    Guvenlik Icin Toplam Kactir 7+3= ?