hizli-sac-uzatma-teknikleri-nelerdir

Hızlı Saç Uzatma Teknikleri Nelerdir?
Hızlı ve güvenli bir şekilde saçınızı uzatabilmek için bazı işlemleri uzama sırasında yapmanız gerekir. Bu sayede saçlarınız çok daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzayacaktır. Bu nedenle hızlı saç uzatma teknikleri arasında bazılarını bilmeniz sizler için çok daha faydalı olacaktır. İlk olarak saçlarınızın daha hızlı uzaması için saçınızdaki kırıkları sık aldırmanız gereklidir. Ayrıca daha sağlıklı bir uzama içinse saçlarınızın diplerini şampuanla uçlarını ise saç kremi kullanarak yıkamalısınız. Saçlarınızın hızlı uzaması için yoğun ısıyla karşılaşmasını engellemeniz gerekmektedir. Yani saç düzleştirici ya da maşa gibi saçınızı ısıyla şekillendiren aletlerden uzak durmalısınız. Ayrıca saçların hızlı uzaması için et, süt ya da yumurta gibi protein bakımından zengin yiyecekleri tüketmeniz çok daha faydalıdır.

Hızlı Saç Uzatma Maskeleri
Saç uzatma konusunda en çok yardımcı olacak hususlardan biriside saç maskeleridir. Maske kullanarak saçlarınızı çok daha hızlı ve doğal yollarla uzatmanız mümkündür. Saç uzatma maskelerinden en çok kullanılan maske turp maskesidir. Bir adet orta boy turpu küçük küçük doğrayıp ya da rendeleyip bir su dolu tencere içerisinde kaynatın. Ardından yumurtanın sarısını ilave ederek iyice karıştırın. Sonrasında karışımın ılımasını bekleyerek saçınıza masaj yaparak sürün. Bone ile 1 saat bekleyin. 2 güne aynı işlemi tekrarlamanız saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Başka saç uzatma maskeleri olmasına rağmen bu maske, en çok kullanılan ve en kesin sonuç veren maskelerden birisidir.
Saç Uzatma Kürü Yapımı
Saçınızın daha hızlı uzaması konusunda saç kürleri de oldukça iyi bir çözümdür. Saç uzatma kürü yapıp saçlarınıza uygulayarak saçlarınızın daha kısa sürede daha sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda sizlere en çok şu kür yardımcı olacaktır. Çörek otu yağını, keten tohumu yağını, ısırgan tohumu yağını, maydanoz tohumu yağını birer tatlı kaşığı olacak şekilde bir araya getirip buna yarım kahve fincanı zeytinyağı ilave edin. Oluşan bu karışımı kaynatmadan ısıtın ve daha iyi karışmasını sağlayın. Ilıyınca saçlarınıza uygulayıp bone ile 5 dakika saçlarınızda durmasını sağlayın. Bu işlemi haftada bir tekrarlayın. Bu saç uzatma kürünün periyodu daha uzundur ve saçlarınızın hızlı uzamasının yanında daha gür olmasını da sağlamaktadır. Bu nedenle bu kür diğer kürlere göre çok daha avantajlıdır.

hizli-sac-uzatma-teknikleri-nelerdir hizli-sac-uzatma-teknikleri-nelerdir

Bunları da sevebilirsiniz

    Bir Mesaj Yazin?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile isaretlenmislerdir

    Isim Yaz Email Adresi Yaz
    Mesaj Yaz
    Guvenlik Icin Toplam Kactir 7+3= ?