kirmizi-ruj-kullanmanin-7-puf-noktasi

Kirmizi ruj kullanmanin 7 puf noktasi
Makyaj yapan kadinlarin cogunlugu olmasada az cok cogu kadinlar genellikle kendilerine olan dikkati cekmesi icin dudaklarini kirmizi ruj ile boyarlar. Dudaklari kirmizi ruj ile boyamak boyama seklini bilinmesi ve o gun giymis oldugunuz elbiselerde yapmis oldugunuz kirmizi ruja uygun olursa o kisiyi guzel ve cekici gosterecektir. Kirmizi ruj yapan kisiyi toplum icerisinde tabiki diyer kisilere gore daha fazla dikkat cekecektir. Kırmızı ruj bazen çekici, bazen komik görünmenize neden olabilir. Bu yüzden kırmızı ruju sürerken dikkat etmeniz gereken birçok püf noktası var. İşte size kırmızı rujun 7 ayrı püf noktasını açıklıyoruz.

1-Doğru kırmızı
Herkese uygun olan bir kırmızı ruj vardır ama henüz doğru tonu bulamamış olabilirsiniz. Parlak kırmızılar, koyu kırmızı, içinde mavi ya da turuncu alt tonlar olan kırmızılar, cilt tonunuza uyumlu olmayabilir. Bir uzmana danışıp ten ve göz renginize uygun olanı bulabilir ya da tecrübeye dayanarak en çok hangisinin size en çok yakıştığını öğrenebilirsiniz.
2-Nötr gözler
Kırmızı rujun bir ayrıcalığı vardır. Dudaklariniza dudak boyasi olarak kırmızı ruju sürdüğünüzde gözlerinizi çok renklendirmemeniz gerekir. Dudaklarınıza kırmızı ruju uyguladığınızda, gözleriniz tarafsız kalmalıdır.
3-Küçük siyah elbise
Kırmızı rujunuzu her şeyle kullanabilirsiniz ama bir klasik haline gelen küçük siyah elbiseniz ile dudak boyasi olarak kirmizi renkli ruj kullandiginizda çok daha çekici ve seksi görünüm elde edebilirsiniz.
4-Siyah eyeliner
Gözlerde far ve gölgelendirmelerden kaçınıp nötr bırakmanız gerektiğini söylemiş olabiliriz ama, siyah eyeliner’e hayır dememelisiniz. Deneyin! O muhteşem kırmızı dudaklarınıza iyi eşlik edecek. Sıvı olan ürünleri tercih edin, sürmesi başlarda zor olsa da tecrübe ettikçe daha iyi çizgiler çekebileceksiniz.
5-Eğer dudaklarınız çok inceyse onları aynı renk dudak kalemiyle çerçeveleyin.
Eğer dudaklarınız ince bir yapıya sahipse, kullanmış olduğunuz dudak boyasi ruj maalesef sizi hüsrana uğratıp dudak çevrenize akabilir. Bu yüzden ruju sabitlemek çok önemlidir. Bunun için öncelikle dudak çerçevesi oluşturmanız gerekmektedir. Kullanmış olduğunuz ruj rengine yakın dudak kalemi kullanabilir, böylece rujun tamamıyla dudak kenarına taşmasını önleyebilirsiniz.
6-Kullanmış olduğunuz ruju mutlaka çantanızda taşıyın
Kırmızı ruj kullanan kadınların çoğu bilirler ki, bu renk ruj çok çabuk bir şekilde silinebilmektedir ve bu açıkça belli olduğunda hiç hoş bir görüntü sağlamamaktadır. Bu yüzden rujunuz aktığında veya silindiğini fark ettiğinizde yanınızda mutlaka ruj bulundurmanız çok önemlidir. Rujunuzu yanınızdan ayırmayın!
7-Kendinize güvenin
Aslında belki de kırmızı ruj sürmekle ilgili en önemli ipucu bu. Kendinize güvenmelisiniz! Hiçbir şeyden çekinmenize gerek yok. Her kadına kırmızı ruj yakışır ve her kadının yüzüne ayrıca bir çekicilik katar. Bu yüzden kırmızı ruj sürerek kendi özgüveninizi ortaya çıkartın.

kirmizi-ruj-kullanmanin-7-puf-noktasi kirmizi-ruj-kullanmanin-7-puf-noktasi

Bunları da sevebilirsiniz

    Bir Mesaj Yazin?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile isaretlenmislerdir

    Isim Yaz Email Adresi Yaz
    Mesaj Yaz
    Guvenlik Icin Toplam Kactir 7+3= ?