kulak-kirine-karsi-saglikli-temizleme-yontemi

Kulak kirine karsi saglikli temizleme yontemi
Kulak kiri sevimsiz olsa da, ama kulağımızı mantardan, böceklerden ve çeşitli bakterilerden korur. Uzmanlar, kulak çubuğu ile kulağı temizlemenin hasarlı olduğunu vurgulasalar da bir insan hâlâ bu yöntemle kulak temizliğine devam etmektedir. Amerikalı uzmanların tavsiye ettiği yönteme göre artık kulak temizlemek için kulak çubuklarından kullanmaya gerek kalmayacak. Söz konusu araştırmanın sonuçlarını 1yenimoda.com olarak sizlere açıklıyoruz. Amerikalı Pediatrik uzman Dr. David Hill, "Kulak çubukları kulak iç sıvıyı aşağı doğru gönderdiğine göre, orada toplanan sıvı çeşitli enfeksiyonlara neden olabilir. Kulak kirini çubukları dışında da temizlemenin mümkün " .olarak açıkladı

"Kulağınızı alkol ve sirke karışımıyla temizleyin" Kulağı alkol ve sirke karışımı ile temizlemeyin gerektiğini kaydeden Dr. Hill, birkaç damla alkol ve sirke karışımını kulağa damlattıktan sonra kulak kirinin daha rahat akmasını sağlar ve böylece kirin daha kolay, kulağa hasar vermeden temizlenmesine neden olacaktır dedi.
Dış kulağın son derece hassas olduğunu söyleyen Dr. Hill, 'Kulaktaki kir haşaratlar karşı koruyucu zemin oluşturur. Aynı zamanda da bakteriler için ortam yaratmaktadır " diye vurguladı.
Aynı zamanda Dr. Hill, kulakta artık suyun kalmamasına da dikkat çekerek, kulakta artık suyun kalması bir takım sorunların ortaya çıkmasına yol açabileceğini söyledi.
"Kulağın haftada 1 kez temizlenmesi yeterlidir" Doktorun sözlerine göre kulak kirinin haftada bir kez temizlenmesi yeterlidir. Bu yontemi deniyerek kulaklariniza zarar vermeden temizleyebilirsiniz ve ayrica kulak pamuklari ile temizlerken genelde kulak civisinin ucunda bulunan pamugun kulak icersinde kalarak kulak iltihabina sebep olabilir bu sebebiyeti onlemek icin kulak kirine karsi saglikli temizleme yontemi olan alkol ve sirke karisimi kullanimi sayesinde dogal olarak kulaklarinizi temizlemis olursunuz.

kulak-kirine-karsi-saglikli-temizleme-yontemi

Bunları da sevebilirsiniz

    Bir Mesaj Yazin?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile isaretlenmislerdir

    Isim Yaz Email Adresi Yaz
    Mesaj Yaz
    Guvenlik Icin Toplam Kactir 7+3= ?