makyaj-teknikleri-ve-pratik-makyaj-bilgileri

Makyaj Teknikleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Makyaj yapımında birkaç küçük ayrıntıyı bilirseniz çok daha şık görünmeniz mümkün. Bu nedenle temel makyaj tekniklerini sizler için özetleyeceğiz. İlk olarak kapatıcıyı göz çevrenize yuvarlak olarak sürmek yerine üçgen olarak sürerseniz çok daha doğal bir görünüm yakalarsınız. Kirpik kıvırıcınızı fön makineyle ısıtıp kullanmak daha kıvrımlı kirpikler elde etmenizi kolaylaştırır. Ayrıca rimelin göz kapağınıza bulaşmaması için bir tatlı kaşığından yardım alabilirsiniz.

Böylece rimeli daha kolay sürebilirsiniz. Göz farının göze daha iyi tutunması ve toplanmasının engellenmesi için farı gözlerinize sürmeden önce gözünüze beyaz kalem çekmeniz farın daha kolay sürülmesinde size yardımcı olacaktır. Ayrıca göz farının daha pürüzsüz görünmesini de sağlayacaktır. Bu basit makyaj tekniklerini kullanmak sizinde makyaj yaparken işinizi kolaylaştıracaktır.
Pratik Makyaj Bilgileri Nelerdir?
Makyaj yaparken kullandığınız kozmetik ürünlerden daha çok verim almak için bazı şeyleri bilmeniz işinizi son derece kolaylaştıracaktır. Örneğin göz kalemini kullanmadan önce 15 saniye çakmağın ucuna tutarak ısıtmak göz kaleminden çok daha fazla verim almanızı kolaylaştıracaktır. Birde makyaj yapımı sırasında bazı bilgileri bilmezseniz makyajınızı daha kötü yaparsınız. Mesela eyelinerınızı kullanırken kuyruk kısmında hata yapmanız muhtemeldir. Ancak önce kuyruğun çerçevesini çeşitli araç gereçler kullanarak çizerseniz daha sonrasında içini doldurursunuz böylece çok daha muazzam bir görünüm elde edersiniz. Bu ve bunlar gibi pratik makyaj bilgilerini öğrenmeniz sizlerin güzelliğine güzellik katacak ve girdiğiniz ortamlarda ya da konuştuğunuz kişilerce dikkat çekmenizi kolaylaştıracaktır.

makyaj-teknikleri-ve-pratik-makyaj-bilgileri makyaj-teknikleri-ve-pratik-makyaj-bilgileri makyaj-teknikleri-ve-pratik-makyaj-bilgileri makyaj-teknikleri-ve-pratik-makyaj-bilgileri

Bunları da sevebilirsiniz

    Bir Mesaj Yazin?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile isaretlenmislerdir

    Isim Yaz Email Adresi Yaz
    Mesaj Yaz
    Guvenlik Icin Toplam Kactir 7+3= ?