mutfak-dekorasyonu-nasil-yapilir

Mutfak dekorasyonu nasil yapilir
Mutfak dekorasyonu yapacaksanız ihmal etmemeniz gereken çok şey var. Mutfağınızın evinizin en hareketli yeri olduğunu da unutmayın. Her zaman derli toplu ve düzenli olması, rahat hareket etmeniz açısından çok önemli. Bu yüzden mutfağınızı dekore ederken öncelikle fonksiyonel mutfak dolabı takımları seçin. Mutfak dekorasyonu yaparken başka nelerin önemli olduğunu merak ediyorsanız yazımızı devamını okuyunuz.

Mutfak dekorasyonunda dolaplarınızı seçerken dolaplarınızın daha temiz görünmesi için mat renkleri seçiniz; çünkü parlak renkli mutfak dolapları parmak izlerinizi tutar ve kötü görünümlere sebep olur.
Mutfak içerinde ki prizleri ve elektrik anahtarlarını duvar içlerine yerleştirin ve özellikle bunların ahşap döşeme veya dolaplar içine monte ettirmeyin; çünkü mutfak içinde olası bir yangın çıkma ihtimalini yükseltirsiniz. Ayrıca mutfak elektriği için ayrı bir sigortaya kullanın.
Mutfağınızda tüp varsa balkonda tutulmalı; şayet balkonunuz yoksa pencere kenarında konumlandırın. Televizyonu çok yüksek bir yere koymayın ki televizyona bakmak için hep yukarı bakacaksınız ve bu sizin boyun sağlığınızı aksi yönde etkileyecektir. Ayrıca ocak ve buz dolabı arasında biraz mesafe olması gerektiğini unutmayın; buz dolabınız ocaktan etkilenmemeli.
Mutfak dekorasyonu yaparken yüzeyler için seramik karo kullanabilirsiniz; çünkü fazla leke tutmaz ve çok bakım gerektirmez Vinil ise ekonomik ve yumuşak bir malzeme ama çabuk yırtılır. Taş tercihi de işinize yarayabilir ama taşlar çok bakım istiyor. Mutfak tezgahını ise granit seçin ki hem hijyenik ve temiz olsun hem de uzun dönem kullanabilesiniz. Mermer de iyi olur ama uzun dönemde leke tutması ve renk değişim gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

mutfak-dekorasyonu-nasil-yapilir mutfak-dekorasyonu-nasil-yapilir mutfak-dekorasyonu-nasil-yapilir mutfak-dekorasyonu-nasil-yapilir mutfak-dekorasyonu-nasil-yapilir

Bunları da sevebilirsiniz

    Bir Mesaj Yazin?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile isaretlenmislerdir

    Isim Yaz Email Adresi Yaz
    Mesaj Yaz
    Guvenlik Icin Toplam Kactir 7+3= ?