sac-bakimi-maskeleri-ve-bakim-kuru-tarifi

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
İstenilen saç görüntüsüne sahip olmak günümüz şartlarında çok daha kolaydır. Sadece kuaförlere giderek kolaylıkla istediğiniz saç görüntüsüne sahip olabilirsiniz. Ancak bu saçlarınızın yıpranmasına ve uzun vadede saçlarınızın sağlığını kaybetmesine neden olur. Bu nedenle saç bakımı için doğal yöntemler tercih etmeniz sizler için çok daha iyi olacaktır. Bunun için saç bakımınızı bitkisel maskelerle yapabilirsiniz. Bu şekilde çok daha doğal bir yöntemle saçlarınızı besleyebilirsiniz. Bu sayede de hem saçlarınız yıpranmaz hem de saç bakımınızı çok daha ucuza yaptırmış olursunuz. Saç bakımınızı ihmal etmezseniz saçlarınız dökülmeyecek ve çok daha sağlıklı ve güzel görünecektir.

Doğal Saç Bakım Maskeleri
Doğal bir şekilde saçlarınızı kökten uca kadar beslemeniz için sizlere en yaygın kullanılan saç bakım maskelerini tanıtalım. Öncelikli olarak saçlarınızın nasıl görünmesini istiyorsanız onun için maske uygulamalısınız. Mesela ipeksi ve yumuşak saçlar için 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 2 adet yumurta akını iyice karıştırdıktan sonra saç derinize iyice sürmelisiniz kalan kısmını da saçlarınıza sürerek 20 dakika sonra saçınızı yıkadığınızda saçlarınızın ne kadar yumuşadığına siz bile şaşıracaksınız. Ya da saç bakım maskeleri arasında saçınızı besleyen susam yağı maskesini tercih edebilirsiniz. Bu maskenin uygulanması ise şu şekildedir. 2 adet yumurta ile 2 yemek kaşığı susam yağını iyice karıştırdıktan sonra saç köklerine oval hareketlerle saç derinize masaj yaparak yedirin. 1 saat saçınızda bekledikten sonra karışımı yıkayarak temizleyin. Bu işlemi ayda 3 defa eşit periyotlarla uyguladığınızda çok daha sağlıklı saçlara sahip olacaksınız.
Saç Bakım Kürü Tarifi
Saç dökülmesi kadın erkek demeden en çok karşılaşılan problemler arasında baştadır. Birçok saç serumunun bu konuda çözüm olduğu iddia edilmekte ancak serumu kullanmayı bırakınca saçlar eskisinden daha hızlı dökülmektedir. Bu nedenle en sağlıklı ve en doğal çözüm saç bakım kürüdür. Bu konuda İbrahim Saraçoğlu’nun saç bakım kürü en çok kullanılan kürdür. 3 bardak su kaynatılır ve içerisine bir kaşık lavanta atılır. Beş dakika demlenme süresinin ardından su ılıyınca saçlar bu suyla ıslatılır. Yarım saat sonra da durulanır. İki ay kullanımdan sonra etkisini görürsünüz.

sac-bakimi-maskeleri-ve-bakim-kuru-tarifi sac-bakimi-maskeleri-ve-bakim-kuru-tarifi sac-bakimi-maskeleri-ve-bakim-kuru-tarifi

Bunları da sevebilirsiniz

    Bir Mesaj Yazin?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile isaretlenmislerdir

    Isim Yaz Email Adresi Yaz
    Mesaj Yaz
    Guvenlik Icin Toplam Kactir 7+3= ?