saglikli-saclar-icin-bu-maskeyi-deneyin

Saglikli saclar icin bu maskeyi deneyin
Saçlarınızın nemliğini kaybetmesi ve sık fönlenmesi sonucunda yüksek ısıya maruz kalması, saç tellerinizin sertleşmesine neden olur. Saçlar fönlemek, boya, renk açma gibi işlemler, hava koşulları, stres ve beslenme sonucunda kolaylıkla zedelenir. Tüm kadınlar, saçlarının her zaman bakımlı ve yumuşak olmasını ister. Bu yüzden doğal maskelerle saçlarınıza nemlilik kazandırarak daha bakımlı, yumuşak ve sağlıklı saçlar elde edebilirsiniz.Saclarimizin bakimini yaparken sac sagligimiz icin bilincli bir sekilde saclarimizin bakimini yapmaliyiz. Sac bakimi sagligimiz icin onemli bir konudur sagliksiz bakilan saclar gec kalindiktan sonra yapilan bakimlar sonucunda eski haline geri gelmeyecegini bilmemiz gerekir.

Yumuşak ve sağlıklı saçlara sahip olmak için ne yapmalıyız?
- Doğru bilinen yanlışlardan ilki, saçları her gün yıkamanın yararlı olduğudur. Her gün yıkamak saçlarınızın nemini kaybetmesine, dolayısıyla sertleşmesine ve kırılmasına neden olur.
- Saçlarınızı durularken sıcak veya soğuk su yerine soğuğa yakın ılık su kullanmalısınız. Soğuk su saçlarınızın parlamasını sağlar ve sağlıklı saçlar elde etmenize yardımcı olur.
- Saçlarınızı yıkadıktan sonra, uzun süre fönün sıcaklığına maruz kalmaması için saçınızın ıslaklığını mümkün olduğu kadar havlu ile kurutun. Saç kurutma makinesinin kullanımını, mümkün olan en kısa zamanda sonlandırın.
- Haftada bir kez evde hazırlayabileceğiniz maskelerden kullanın.
Saglikli saclar her zaman icin parlak cekici ve gunluk yapmis oldugumuz sac sekillerini sacimiza uygulamada daha cabuk sekil alir ve fazla zaman kaybetmemizi onlemis olur. Evde hazırlayabileceğiniz maskelerden birini sizlere açıklıyoruz;
Malzemeler:
• 1 çay kaşığı bal
• 1 çay kaşığı zeytinyağı
• 1 çay kaşığı lavanta yağı
• 1 çay kaşığı defneyaprağı
• 1 çay kaşığı Hint yağı

Hazırlanışı ve uygulaması:
Malzemelerin hepsini temiz bir kapta bal yumuşayana kadar karıştırın. Sonra bu karışımı saçlarınıza uygulayın ve nemli bir havluyla kapatıp 30 dakika bekledikten sonra yıkayın. Bu maskeyi sürekli olarak haftada bir kez kullandığınız zaman sağlıklı saçlar kazandığınızı fark edeceksiniz.

saglikli-saclar-icin-bu-maskeyi-deneyin saglikli-saclar-icin-bu-maskeyi-deneyin

Bunları da sevebilirsiniz

    Bir Mesaj Yazin?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile isaretlenmislerdir

    Isim Yaz Email Adresi Yaz
    Mesaj Yaz
    Guvenlik Icin Toplam Kactir 7+3= ?