seluliti-yok-eden-egzersizler

Seluliti yok eden egzersizler
Cogu kisiler gunluk hayatlarinda fazla hareket etmezler ve fazla hareketsizlikten dolayi ozellikle kadinlarda selulitler cogalir. Tabiki kadinlarinda sevmedikleri bir durum olusmus olur. Selulitlerimizin azalmasi icin yada pruzsuz bir vucudumuzun olmasi icin spor yapmaliyiz yada gunluk hareket etmemiz gerekir.Selulitler vucunumuzda gorunum bakimindan kivrimli hos olmayan gorunumlerde gorunur. Tabiki en kotusu yaz aylarinda plajlarda rahat istedigimiz gibi gezinirken herzaman icin selulitleri cok asiri gorunen kisileri rahatsiz eder. Hayalinizdeki bikini giyebildiğiniz vücuduna kavuşmanın vakti gelmedi mi? Bu yazda portakal kabuğu görüntüsünden kurtularak korkmadan bikini giymek istiyorsanız, bu 3 egzersizi mutlaka yapın. Selüliti yok egzersizler sayesinde daha sağlam ayak ve kalçalara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Selluliti yok eden egzersizler Ayakları açık çömelme
Birçok kas grubunu aynı anda çalıştıran çömelme hareketi, selüliti yok egzersizler arasındadır. Bu hareket için ilk olarak ayakta dik bir pozisyon alın ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Ayaklarınızı açarken ayak parmaklarınız dışarı doğru bakmalıdır. Ellerinizi göğsünüzün önünde birleştirin, belinizi ve sırtınızı dik tutarak dizlerinize doğru çömelin. Tekrar ayağa kalkarken kalçalarınızı sıkmayı unutmayın.
Köprü hareketi
Kalçaları pekiştiren köprü hareketi için öncelikle tabanlarınız yere yapışmış şekilde bel üstü uzanın. Ellerinizi avuçlarınıza yere değecek şekilde vücudunuzun iki tarafına yerleştirin. Ayaklarınızdan güç alarak omuzlarınızı yerden kaldırmadan arka tarafınızı havaya kaldırın. Arka tarafı havaya kaldırırken hafifçe sıkın. Hareketi seri bir şekilde tekrar edin.
Dağ tırmanışı
Vücuttaki birkaç kas grubunu aynı anda çalıştıran bu selüliti yok egzersizler selülite karşı savaş açıyor. Bu hareketi uygulamak için şınav pozisyonu alın. Karnınızı sıkarak önce sağ dizinizi olduğunuz yerde göğsünüze doğru çekin ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol dizinizle de yapın ve bir dakika içinde olduğunuz yerde sıçramaya devam edin. Yapmis oldugunuz bu hareketler sayesinde selulitlerini azalir ve guzel gorunumlu vucudunuz olur.

seluliti-yok-eden-egzersizler seluliti-yok-eden-egzersizler seluliti-yok-eden-egzersizler

Bunları da sevebilirsiniz

    Bir Mesaj Yazin?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile isaretlenmislerdir

    Isim Yaz Email Adresi Yaz
    Mesaj Yaz
    Guvenlik Icin Toplam Kactir 7+3= ?