yagli-sac-bakiminda-dikkat-edilmesi-gerekenler

Cok yagli sac bakiminda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?
Kadinlarin saclari cok hassasdir ve bilhassa uzun saclar devamli sac bakimina ihtiyac duymaktadir.saclarimizin bakimini gunluk yapmadigimiz zaman saclarimizin formu bozulur sonradan yapilan bakimlarda ise saclarimizin eski halini almasi zor duruma gelir. Saclarimizin bakimini yaparken yapilacak sac bakimi sac tipine gere degisik sekillerde yapilmalidir. Saç tipiniz, sürekli bir şekilde yağlanmaya yönelikse ve henüz duş almışken duş sonrası 2. Gününüzde saçlarınız devamlı bir şekilde yağlanıyor ve bu durum gündelik hayata devam etmenizi zorlaştırıyorsa, yağlı saç tipinizle mücadele için dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır:

Saclarinizin bakimli ve guzel gorunmesi icin sizler icin yagli saclarla ilgili bilgilerimizi paylasiyoruz
1. Çok Sıcak Sudan Kaçının
Çok sıcak su saç tipiniz ne olursa olsun her zaman saçlara zarar verecektir. Duş sırasında çok sıcak su uygulamak, kafa derinizde pul pul dökülmelere sebep olarak, kepek sorununu da beraberinde getirebilmektedir. Bunun yanı sıra ise, çok sıcak su, şampuanınızın ve şampuan sonrasında uyguladığınız kreminizin de saçınız tarafından tam anlamı ile emilmesine olanak tanımaz.
2. Aşırı Şampuan Kullanımı
Saclarinizin guzel gorunmesi icin sac bakiminizi yaparken az miktarda sampuan kullanmaya dikkat etmelisiniz. Şampuanınızı ya da sonrasında ise saçlarınızın kolay taranması için uyguladığınızı kremi çok kullanmak, şampuan ve kremin saçlarınız içerisinde kalmasına ve kuruduğunda ise toz halini alarak hem kepeğe benzer bir görüntü oluşmasına hem de saçlarınızın hemen yağlanmasına olanak tanır.
3. Saçlarla Çok Oynamak
Özellikle masabaşı işlerde çalışanlar ve de öğrenciler, iş yaparken ya da ders çalışırken sürekli bir şekilde saçları ile oynamaktadır. Özellikle saçın ön kısmı ile sürekli oynandığında saçınız temiz olsa ve henüz yeni duş almış olsanız dahi, söz konusu bölge sürekli yağlı duracaktır. Saçlarınızla oynamanızı engelleyebilmek için özellikle evinize geldiğinizde saçlarınızı toplayabilir ya da taç kullanabilirsiniz.

yagli-sac-bakiminda-dikkat-edilmesi-gerekenler yagli-sac-bakiminda-dikkat-edilmesi-gerekenler yagli-sac-bakiminda-dikkat-edilmesi-gerekenler

Bunları da sevebilirsiniz

    Bir Mesaj Yazin?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile isaretlenmislerdir

    Isim Yaz Email Adresi Yaz
    Mesaj Yaz
    Guvenlik Icin Toplam Kactir 7+3= ?